وی در این زمینه گفت: با توجه به بیماری پدرم در سال گذشته نذر کردم که در صورت بهبود وی در اربعین سال بعد در حد توان و بضاعت، کار خیری انجام دهم.

این نیکوکار افزود: با توجه به بهبود پدرم تصمیم به ادای این نذر کرده و با مشاهده تبلیغات ستاد دیه در خصوص پویش قدم قدم تا آزادی، این مبلغ را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کردم.

***

سید محمد مهدی مهاجریان مقدم مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد گفت: مأموران نیروی انتظامی در گلوگاه شهید مدنی مهریز از یک دستگاه تریلر ۲۴ هزار و ۶۹۵ لیتر سوخت قاچاق کشف و پرونده این تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

وی افزود: شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلوگاه شهید مدنی پس از بررسی و احراز تخلف، متهم را علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد که جریمه وصول شد.

***

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: ۲ نفتکش حامل ۶۶ هزارو ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق با بارنامه جعلی در شهرستان مهریز متوقف شدند.

سردار عباسعلی بهدانی فرد گفت: در راستای مبارزه با قاچاق سوخت، با اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان مبنی تردد تریلرهای حامل سوخت قاچاق از محورهای مواصلاتی شهرستان مهریز، اکیپی از ماموران پلس امنیت اقتصادی در محور یزد به مهریز مستقر شدند.

وی افزود: ماموران هنگام کنترل محور یزد ـ مهریز ۲ دستگاه تریلر نفتکش که با پلاک مخدوش در حرکت بودند را برای بررسی مدارک متوقف کردند.

بهدانی فرد ادامه داد: رانندگان تریلی با ارائه بارنامه جعلی سعی در فریب ماموران داشتند، اما با تیزهوشی ماموران پلیس، ۶۶ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به دستگیری ۲ متهم و معرفی آنان به مقامات قانونی، تصریح کرد: این محموله که از استان‌های شمالی به مقصد زابل بارگیری شده بود تحویل شرکت نفت شد.

***

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بافق از شروع عملیات ساخت منبع ذخیره آب جدید در منطقه حفاظت شده کوه در این شهرستان خبر داد.

سیدجلال موسوی گفت: در پی خشکسالی‌های اخیر و کاهش شدید نزولات جوی در سال جاری، منابع آبی مورد استفاده حیات وحش در زیستگاه‌ها بخصوص در مناطق گرمسیری استان دچار تنش شده و دسترسی حیات وحش به منابع آبی با مشکل مواجه شده است.

وی ادامه داد: به این منظور منبعی با ظرفیت بیش از ۲۰ هزار لیتر به منظور پوشش تأمین آب حیات وحش در یکی از نقاط منطقه حفاظت شده کوه بافق که با کمبود آب مواجه است جانمایی و عملیات ساخت آن شروع شد.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بافق هدف از ساخت این منبع ذخیره آب باران و تأمین آب مورد نیاز قوچ و میش، کل و بز و جبیر در آن محدوده است.

***

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی ویلایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال خبر داد.

خواجه رضایی گفت: در مجموع قرار است ۳۱ هزار واحد مسکونی ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد ساخته شود که تاکنون شهرستان مهریز در این طرح پیشرو بوده است.

وی اظهار کرد: در فاز اول ساخت ۵۰۰ واحد مسکن ویلایی مهریز، ساخت ۱۷۴ واحد آن در ابتدای سال ۱۴۰۰ کلید خورد و این واحدها بهمن سال گذشته به بهره برداری رسید و در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی یزد گفت: این واحدها کاملا ویلایی یک طبقه، به صورت شمالی و جنوبی ساخته شده است و تقریبا مساحت هر واحد ۱۶۰ متر مربع است که زیربنای آن بطور متوسط به ۱۵۰ متر مربع می‌رسد.

به گفته خواجه رضایی، یزد جزو استان‌های پیشرو در طرح نهضت ملی مسکن و ساخت مسکن‌های ویلایی است، چرا که پروژه ۴۰ واحدی بلوار نواب صفوی یزد در سال ۱۴۰۰ در کمتر از ۱۰ ماه به بهره برداری رسید و تحویل متقاضیان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.