به گزارش خبرنگار ایرنا حسین مدرس خیابانی عصر روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از یک واحد مرغداری در شهرستان سرباز افزود: سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اقدام جهادی و انقلابی را در جهت توسعه مرغداری در استان آغاز کرده که ثمره آن صدور مجوز احداث ۵۴۷ واحد مرغداری است.
وی ادامه داد: با اقدامات ارزشمند این سازمان از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال ۴۵ واحد مرغداری به مجموعه مرغداری های استان افزوده شده و ۳۳۳ واحد نیز با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال ساخت است.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز دومین واحد مرغداری شهرستان سرباز در جنوب استان به بهره برداری رسید و تا پایان سال نیز پنج واحد دیگر مرغداری در این شهرستان استان افتتاح می شود.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از چهار مسیر فعال کردن واحدهای مرغداری موجود و به ظرفیت رساندن آنها، اجرای طرح‌های توسعه مرغداری، احداث پروژه‌های جدید و همچنین افزایش دوره‌های جوجه‌ریزی نقشه راه تولید مرغ استان را طراحی کرده که جای بسی تقدیر و قدردانی دارد.
مدرس خیابانی بیان کرد: تمام تلاش در سیستان و بلوچستان بر این است تا با تکمیل زنجیره تولید مرغ از تولید جوجه یک روزه تا راه‌اندازی کشتارگاه ها بتوان شاهد خودکفایی در تولید مرغ و صادرات به کشورهایی همسایه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.