مسعود اقبالی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: از روز اول گفتم و امروز هم همان حرف‌ها را تکرار خواهم کرد،‌ من موافق حضور کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران بوده و هستم. اگر نگاهی به همین چند وقت اخیر داشته باشیم رفتارها و اتفاقاتی که افتاد در نهایت منجر به آن شد که اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی قدرت و صلابت خود را از دست بدهد و دیگر آن شخصیتی که سرمربی تیم ملی باید داشته باشد را نداشت.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی بازیکنان به سختی او را قبول خواهند کرد و دیدیم که این اتفاق در تیم ما افتاد اما یکی از شاخصه‌های کی‌روش این است که اجازه دخالت و حضور به سایرین را نمی‌دهد و فقط خود را قبول دارد.

او یادآور شد: اسکوچیچ یک شاخصه خوب داشت، او در شرایطی که تیم ملی فوتبال ایران در شرایط بدی بود تیم را در دست گرفت و در نهایت جواز حضور در جام جهانی به دست‌ آورد اما در ادامه راه مخالفت‌هایی که شد وجه او را به عنوان سرمربی تیم ملی زیر سئوال برد. در برابر جنبه مثبت کی‌روش این است که حس برتری را به تیم ملی تزریق می‌کند،‌ از سویی دیگر فرهنگ ما ایرانی را خوب می‌شناسد.

پیشکسوت فوتبال ایران تصریح کرد: بی تردید تیم ملی با حضور کی روش در جام جهانی آبرومندانه از جام جهانی کنار خواهد اما اگر اسکوچیچ بود باخت‌های سنگین‌تری را شاهد می‌بودیم.

اقبالی گفت: در این شرایط و با توجه به زمان باقی‌مانده تا آغاز بازی‌های جام‌جهانی بدون شک کی‌روش بر روی سیستم دفاعی کار خواهد کرد و بازیکنان جدیدی را شاید به تیم ملی اضافه کند. ما چهره‌هایی را داریم که دیده نشده و فرصت حضور نداشتند اما با آمدن خود به تیم ملی می‌توانند در جام‌جهانی برای کشورمان به میدان بروند.

پس از برکناری اسکوچیچ از هدایت تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته فدراسیون فوتبال کارلوس کی‌روش را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران معرفی کرد.

کی‌روش در دو جام جهانی هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده داشته است و یکی از مربیان خارجی موفق فوتبال کشورمان به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.