حمید سلمانیان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر اینکه مشکلی در اعزام زائرین اربعین حسینی از نظر ناوگان حمل و نقل وجود ندارد، افزود: بر این اساس و طبق بلیت های فروخته شده از شرکت های حمل و نقل، اعزام زائران از طریق پایانه مسافری زنجان انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به ترافیک بالای مرز مهران امکان تاخیر ۲ ساعت ناوگان حمل و نقل اعزامی از این استان وجود دارد اما مشکل و یا کمبودی در بحث جابجایی ها وجود ندارد.

این مسوول با اشاره به اینکه به زائران زنجانی توصیه می شود برای بازگشت نیز به پایانه برکت واقع در ۲۰ کیلومتری مرز مهران مراجعه کنند، ادامه داد: عوامل امور حمل و نقل زنجان در این پایانه مستقر بوده و آماده خدمت رسانی هستند.

وی اظهار داشت: نمایندگان اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان در تمامی پایانه‌های مسافربری استان حضور دارند تا مشکلات زائران و مسافران را برطرف کنند و اگر شرکت‌های مسافربری گران‌فروشی کند و یا هزینه‌های اضافی دریافتی را عودت نمی دهند، می‌توانند شکایات خود را به این نمایندگان اعلام کنند.

رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان تاکید کرد: اگر شرکت‌های مسافربری هزینه‌های اضافی را به شهروندان برنگردانند متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند و اداره کل راهداری نیز مبلغ اضافی شهروندان را از شرکت‌ها پس می‌گیرد.

وی با اشاره به قیمت بلیت‌های اتوبوس از زنجان تا مهران، یادآور شد: قیمت بلیت اتوبوس‌های وی آی پی ۲۵ نفرِه ۴۵۵ هزار تومان، اتوبوس‌های ۳۲ نفره ۳۸۰ هزار تومان، اتوبوس‌های ۴۴ نفره ۳۱۰ هزارتویمان مصوب شده و تمامی شرکت‌های مسافربری ملزم به رعایت این قیمت‌ها هستند.

سلمانیان خاطر نشان کرد: قیمت‌های مصوب به‌صورت بنر، پارچه در پایانه‌های مسافربری نصب‌شده تا تمامی شهروندان از قیمت بلیت‌ها مطلع باشند تا امکان گران‌فروشی شرکت‌های مسافربری وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.