به گزارش خبرنگار ایرنا علی نظری روز پنجشنبه در اختتامیه طرح حامیم که در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد برگزار شد، افزود: نخبگان دانشگاهی آینده سازان تمدن نوین اسلامی هستند باید دانشجویان را برای ساختن تمدن نوین اسلامی آماده کنیم، طرح حامیم آماده کردن دانشجویان برای تشکیل این تمدن است.
وی با اشاره به اینکه انسان عالم اکبر است، اظهار داشت: دانشجویان باید خود را بشناسند و آن گاه خالق جهان را خواهند شناخت.
نظری بیان کرد: امام حسین (ع) همه وجود خود را برای راهنمایی بشریت فدا کرد، امام حسین (ع) خود و خانواده و اصحاب را با قیام برای اسلام ماندگار کرد و دین اسلام را تا ابدیت ماندگار کرد.
وی اظهار داشت: اگر ماندگاری می خواهیم باید همه وجود خود را برای اسلامی هزینه کنیم و با الگو گیری از ائمه اطهار به خصوص امام حسین(ع) راه روشن زندگی را پیدا کنیم.
رییس نهاد رهبری در دانشگاه آیت الله بروجردی(ره) ادامه داد: طرح حامیم فرهنگ اسلام ناب محمدی را به دانشجویان نشان می دهد.
حجت الاسلام محمد فتاحی افزود: طرح حامیم نشان داد که فرهنگ اسلام ناب محمدی در بین قشر دانشجو زنده است، طرح ملی حامیم با ندای رهبری در کشور آغاز شد و مورد استقبال دانشجویان سراسر کشور روبرو شود.
وی با اشاره به اینکه ادامه پیدا کردن طرح حامیم در سالهای آینده تاثیر گذار خواهد بود، اظهار داشت: دانشجو باید به اندازه ظرفیت خودش روشنایی ببخشد، طرح حامیم همدلی و همفکری را در بین دانشجویان نهادینه می کند.
رییس نهاد رهبری در دانشگاه آیت الله بروجردی(ره) گفت: طرح حامیم دانشجویان را با تهاجم فرهنگی دشمن آشنا می کند.
در اختتامیه طرح حامیم از خانواده شهید سهراب مصطفایی از شهدای انقلاب و خانواده شهید خبرنگار محمود صارمی و خانواده شهید عبدالزهرا بحرانی و خانواده اولین شهید سلامت لرستان شهیده زهرا شیرویه تجلیل به عمل آمد.
طرح حامیم به همت نهاد رهبری در دانشگاههای لرستان به مدت یک هفته و با حضور ۳۰۰ دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه آیت الله بروجردی (ره) در شهرستان بروجرد برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.