به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام "مراد امیدی" در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به حضور میلیونی زائران امام حسین(ع) در راهپیمایی اربعین، اظهار داشت: این راهپیمایی باشکوه در زمانه‌ی ما اتفاق عظیمی است که در ماه صفر روی می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در احادیث و روایات آمده است که زیارت امام حسین(ع) در اربعین نشانه مومن بودن است، افزود: اگر این توفیق را نداریم که در روز اربعین بین نجف تا کربلا را حرکت کنیم در این روز در خانه ننشینیم و در راه سیدالشهداء و همگام با زائران امام حسین(ع) در اربعین، قدم برداریم و حرکت کنیم.

امام جمعه الشتر اربعین را یک حرکت کاملا مردمی برخواسته از عمق باور و ایمان دانست و تاکید کرد: اربعین با سازماندهی طبیعی و درونی مردم و با پشتیبانی کاملاً مردمی شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام امیدی افزود: ترکیب جمعیتی اربعین را می‌توان خانواده حسینی تعبیر کرد چرا که از نوزاد تازه متولد شده تا پیرمرد عصا به دست در این حرکت شرکت دارند و این ترکیب شگفت‌انگیز جمعیتی در مقیاس جهانی و بین‌المللی است.

وی با اشاره به اینکه اربعین حسینی، یک هیات جهانی دارد، خاطرنشان کرد: اربعین، بزرگترین راهپیمایی جهان علیه دستگاه استکبار، کفر و شرک و دشمنان حسین زمانه‌ی ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.