به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در جمع نمازگزاران بوشهری افزود: اصرار بر ادعای مالکیت جزایر ایرانی خلیج فارس توسط برخی کشورهای منطقه حرکتی غیرمنطقی و غیر اصولی است که پشت این ادعاهای واهی و بی اساس به طور حتم آمریکا، انگلیس و رژیم اشغالگر قدس است.

صفایی بوشهری اظهار کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید بدانند ایران اسلامی برادر و دوست حقیقی آنها و اقتدار و عزت آنها منوط به همراهی با این همسایه خیرخواه است.

وی ادامه داد: بر طبل تقرقه کوبیدن چیزی بجز شکست ندارد زیرا آمریکا، انگلیس و کشورهای استعماری هیچگاه دوست کشورهای اسلامی نبوده اند و این ایران اسلامی است که به عنوان یک کشور مسلمان همواره از این کشورها و سایر مسلمانان از جمله ملت مظلوم فلسطین حمایت کرده و می‌کند.

جامعه جهانی به وحدت بین ادیان نیاز دارد

امام جمعه بوشهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر وحدت بنیادین جامعه اسلامی و اقوام و مذاهب اسلامی و غیر اسلامی افزود: وحدت بین ادیان الهی از جمله مسیحیت و دیگرانی که در جامعه اسلامی زندگی می کنند از جمله اهل سنت در این شرایط ضروری است.

صفایی بوشهری گفت: شیطان بزرگ آمریکا و کشورهای استعمار گر همواره به دنبال ایجاد تفرقه بین ادیان هستند تا با استفاده از این شرایط جامعه اسلامی را در مقابل همدیگر قرار دهند و به جان هم بیندازند و آنها از این شرایط به نفع خود بهره برداری کنند.

امام جمعه بوشهر افزود: بنابراین حفظ هویت دینی و ملی یک اصل است که رهبرمعظم انقلاب بر آن تاکید دارند.

صفایی بوشهری ادامه داد: حضور برداران اهل سنت و سایر مذاهبی که در فضای اسلامی حضور دارند در کنار هم دلیلی بر اتحاد و وحدت اسلامی است.

مسئولان نسبت به تخصیص اعتبار مصوبه های سفر هیات دولت کوشا باشند

امام جمعه بوشهر ضمن تقدیر از مسئولان استانی در راستای اجرای مصوبه های سفر هیات دولت به این استان گفت: از مسئولان ملی می‌خواهم در خصوص تامین اعتبار لازم برای اجرای مصوبه های سفر هیات دولت اقدام کنند چون اگر این مصوبه‌ها اجرایی شود بخش بزرگی از مشکلات استان حل می‌شود.

پیاده روی اربعین وفاداری به مکتب امام حسین است

وی در باره پیاده روی اربعین گفت: پیاده روی اربعین طی طریق ولایت، محبت و وفاداری به مکتب امام حسین (ع) است.

صفایی بوشهری اضافه کرد: پیاده روی اربعین نماد ظلم ستیزی وفاداران و شیعیان امام حسین (ع) با جهان استکبار است و جهان آینده به نام سرور و سالار شهیدان رقم می خورد.

وی تاکید کرد: پیاده روی اربعین نشان از خیزش بزرگ جهانی از افق امام حسین (ع) برای طلوع خورشید اسلام و عدالت مهدی آل محمد (ص) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.