به گزارش ایرنا، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های این هفته نمازجمعه جیرفت کشاورزان را جهادگران امنیت غذایی عنوان و بیان کرد: با تغییر الگوی کشت، کاشت گندم، جو، ذرت، دانه های روغنی و علوفه دامی در اولویت کشاورزان قرار گیرد.

وی الگوی کشت را نیاز ضروری برای تحقق مقوله امنیت غذایی کشور دانست و گفت: کشاورزان در تحقق الگوی کشت مشارکت و همکاری کنند.

حجت الاسلام تارم به سفر اخیر استاندار کرمان به جیرفت با محوریت نشست با کشاورزان و متخصصان کشاورزی برای موضوع اصلاح الگوی کشت اشاره کرد و افزود: این نشست بسیار مهم بود و بسیاری از کشاورزانِ پیشرو ساعت ها در این نشست به تبادل نظر پرداختند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر امنیت غذایی دارند، اظهار داشت: معظم له در دیدار با مسئولان دولتی فرمودند امنیت غذایی مساله درجه یک به شمار می رود لذا نباید از این موضوع غفلت کرد.
امام جمعه جیرفت موضوع امنیت غذایی را یکی از موضوعات مهم روز دنیا برشمرد و گفت: بعد از جنگ روسیه و اکراین اهمیت این موضوع بیشتر شده است.
وی افزود: امروز ذخایر محصولات غذایی استراتژیک کشور ایران با تلاش دولتمردان امیدوار کننده است.
وی تصریح کرد: وضعیت امروز کشاورزی نیاز به اصلاح، رونق و بهره وری بیشتر دارد لذا در این زمینه جهاد کشاورزی، دولت و کشاورزان همکاری کنند.
امام جمعه جیرفت در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۷ شهریور جمعه سیاه سالروز شهادت تعداد زیادی از مردم اشاره کرد و گفت: این واقعه یادآور جنایات رژیم پهلوی است لذا خون این شهدا نقطه عطفی در پیروزی انقلاب داشت.
وی افزود: مومنان حقایق این روز را بازگو و تشریح کنند تا چهره رژیم پهلوی برای نسل جوان مشخص شود.
حجت الاسلام تارم اظهار داشت: امروز جوانان و نوجوانان در زمینه اقدامات وحشیانه رژیم پهلوی جهاد تبیین را به کار ببرند.
وی با بیان اینکه خیلی ها دنبال تطهیر چهره پهلوی هستند تا زمینه تغییر افکار جوانان را ایجاد کنند ادامه داد: یکی از مصدایق جهاد تبیین که مورد تاکید رهبری قرار دارد بیان حقایق انقلاب و جنایات رژیم پهلوی است.
امام جمعه جیرفت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر اصل رازداری در فضای مجازی امروز تاکید کرد و گفت: پیامبر در جریان فتح مکه حداکثر پهنان کاری را اعمال کردند لذا این درسی بوده که محققان در این زمینه اتفاق نظر دارند اگر این پنهان کاری انجام نمی شد، پیامبر به اهداف خود نمی رسید.
وی با بیان اینکه امروز باتوجه به فضای مجازی رازداری از حساسیت بیشتری برخوردار است، افزود: امروزه تلفن همراه و بعضی از تجهیزات الکترونیکی می تواند وسیله جاسوسی باشد لذا باید مراقبت کرد.
حجت الاسلام تارم ادامه داد: اطلاعات فضای مجازی و تلفن همراه در اختیار مدیران این نرم افزارها قرار دارد لذا انچه امروز در فضای مجازی ذخیره می کنیم، قابل پاک کردن نیست و قابلیت بازیابی دارد از این رو باید دقت بیشتری در این زمینه داشته باشیم.
امام جمعه جیرفت به اربعین حسینی نیز اشاره کرد و این مهم را کنگره بزرگ بشریت برشمرد و گفت: این موضوع رمز بقای اسلام بوده و آثار فراوانی برای جهان اسلام، ملت عراق و ایران و وحدت جامعه اسلامی و بشریت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.