حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه در خطبه های نماز جمعه اعجاز الهی در اربعین را مشهود دانست و افزود: نخستین ویژگی اربعین حرکتی عمیق و مردمی است که جوشیده از عشق به حسین (ع) است.

وی اضافه کرد: این مراسم در اصل بزرگترین راهپیمایی جهانی علیه دشمنان اسلام با شعار لبیک یا حسین (ع) است.
امام جمعه موقت مشهد گفت:حرکت اربعین همچنین استغاثه جهانی برای ظهور منجی عالم بشریت با شعار لبیک یا مهدی( عج) است.
فرزانه با بیان این که این مراسم مانور عشق، صفا، ارادت، ایثار و عظمت اهل بیت (ع) است افزود: همچنین اربعین نمایشی از شکست پذیری دشمن و پیروزی حق در اوج سختی هاست که باید به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: اگر این خصوصیات بعد از برگشت از این مراسم در جامعه ما تبلور پیدا کند و خود را نشان دهد شاهد بهترین آثار خواهیم بود.

امام جمعه موقت مشهد گفت:نخستین اثر این تبلور این خواهد بود که به یافتن خود واقعی خودمان موفق خواهیم شد.

فرزانه افزود: به این ترتیب عواطف و احساسات عالی انسانی از جمله ایمان به خدا ،عشق به خدا و بندگی خدا، مقاومت در برابر سختی ها، ولایت مداری و تقوا در زندگی ما راه می‌یابد.

وی ادامه داد: تبلور آثار مراسم اربعین موجب فرار از جهل، کمک به محرومان و نیازمندان و بی نیازی از دنیا نیز می شود.

امام جمعه موقت مشهد گفت:ستم ستیزی و دفاع از مظلوم از دیگر عایدات توجه به آثار اربعین است و این گونه است که آماده می شویم به معنای حقیقی لبیک یا مهدی (عج) را به زبان بیاوریم و در اصل آماده ظهور می شویم.
فرزانه افزود: جامعه ای که موفق به طی این مسیر نشود موفق به حضور در زمان ظهور حضرت نیز نخواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد:به لطف خداوند هماهنگی میان قوای سه گانه در کشور مطلوب است و تاثیر بیشتر آن را بر تقویت ارتباط بیشتر با مردم باید شاهد باشیم زیرا این ارتباط در حقیقت تعریف انقلاب و موجب جذب کمک پروردگار و ناامیدی دشمنان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.