به گزارش روز جمعه ایرنا از دیوان عالی کشور، محمد شریف‌الدین رئیس دیوان عالی اندونزی و هیأت همراه که در ایران به سر می‌برند، روز گذشته با حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور و معاونین وی دیدار کردند.

سیداحمد مرتضوی مقدم در این دیدار ضمن خیرمقدم به بالاترین مقام قضایی اندونزی و هیات همراه، ساختار تشکیلاتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و وظایف تعریف شده برای دیوان عالی کشور در قانون اساسی را تشریح کرد.

وی با اشاره به اینکه دیوان عالی کشور در قانون اساسی بالاترین مرجع قضایی است، توضیحاتی درباره وظایف این دیوان ازجمله نظارت بر احکام دادگاه‌ها، ایجاد وحدت رویه قضایی و نحوه رسیدگی به پرونده‌ها ارائه داد.

مرتضوی مقدم با ابراز امیدواری در مورد تداوم این دیدارها بر گسترش همکاری در زمینه موضوعات و توافقنامه‌های قضایی و بویژه انعقاد توافقنامه انتقال محکومان که مورد اشاره رئیس عدلیه ایران بود، تاکید کرد.

رئیس دیوان عالی اندونزی نیز در این دیدار ضمن تشریح ساختار قضایی کشور متبوع خود بر اهمیت گسترش روابط تأکید و افزایش همکاری‌های قضایی در موضوعات مختلف را خواستار شد.

در این دیدار، محمد شریف الدین با اهدای تندیسی از نمای ساختمان دادگستری اندونزی از حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم برای سفر به اندونزی دعوت کرد و ابراز امیدواری کرد که ملاقات بعدی آنها در این ساختمان باشد.

به گزارش ایرنا، رئیس قوه قضائیه روز چهارشنبه ۱۶ شهریور در دیدار با رئیس دیوان عالی اندونزی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ زندانی ایرانی در کشور اندونزی در حال گذراندن دوران حبس خود هستند بر اهمیت انعقاد توافقنامه انتقال محکومان میان ایران و اندونزی تأکید کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.