به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمدجواد باقری ارومی در خطبه‌های نمازجمعه آستارا در تبیین بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) اظهار کرد: در علوم اجتماعی ظرفیت یک مجموعه و نظام در برابر حوادث مترقبه و غیرمترقبه را تاب‌آوری تعریف می‌کنند و بر این اساس تاب‌آوری در برابر حجم فشارها، تهدیدها و تحریم‌هایی که بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد شده، موجب حیرت جهانیان است.

وی افزود: به اذعان بسیاری از سیاست‌مداران و کارشناسان بین‌المللی هیچ کشور و ملتی توانایی تحمل و مقابله با این تحریم‌ها را نداشته و ندارد، اما مردم انقلابی و خوب ایران اسلامی با تکیه بر قدرت الهی توانسته‌اند بر آنها غلبه کنند.

امام‌جمعه آستارا بیانات رهبر معظم انقلاب "مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی امروز یک واقعیتی است که وجود دارد و نهال تازه روییده آن به یک درخت تنومند تبدیل شده که الگو است" را یادآور شد و بیان کرد: همه اینها در سایه ایمان و ایستادگی مردم، هدایت‌های الهی امام عظیم الشان و رهنمودهای حکیمانه امام خامنه‌ای مد ظله العالی به دست آمده است.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی، فلسفه و اهمیت این مناسبت را تشریح نمود و اضافه کرد: اربعین تازه شدن زخم عاشورا در گذر زمان و اوج و کمال سوگواری برای سرور و سالار شهیدان (ع) است.

باقری ارومی گفت: رسانه‌های غربی تلاش دارند راهپیمایی بزرگ اربعین را به ۲ ملت ایران و عراق و تعداد چند صد هزار زائر محدود نمایند و صحنه‌های بزرگ اتحاد و ایثار نهفته در آن را پنهان کنند، اما حقیقت این است که مکتب امام حسین (ع) زنده مانده و با نور خود چند ده میلیون نفر از مردم مشتاق را از کشورهای مختلف جهان به کربلا دعوت کرده است؛ هر چند دشمنان معنویت، چشم خود را به روی این حقیقت بسته باشند.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای همه زائران، خطاب به مردم مومن و غیور کشور جمهوری آذربایجان بیان کرد: امسال همه شرایط لازم برای میزبانی از این دوست‌داران اهل بیت (ع) تدارک دیده شده بود؛ هر چند که این توفیق نصیب ما نشد، ولی دلهای ما بی‌صبرانه منتظر حضور این عزیزان در سال‌های آینده است.

امام‌جمعه آستارا همچنین به اضافه شدن چند شناور جدید به مجموعه نیروی دریایی سپاه پاسداران اشاره کرد و افزود: به ویژه شناور شهید سلیمانی که به فناوری‌های روز مجهز است و بدنه شناساگریز و با سطح مقطع راداری بسیار پایین آن نشان دهنده تکرار شدن فعل خواستن برای رسیدن به توانستن است.

وی اظهار کرد: همه این دستاوردها از سوی جوانان توانمند کشورمان با دانش و ایمان به خداوند متعال به دست آمده که به مثابه زنگ خطری برای دشمنان و هم مایه آرامش خاطری برای هموطنان است.

باقری ارومی در خطبه نخست نیز در سخنانی به تشریح آثار محبت اهل بیت (ع) در زندگی دنیوی انسان‌ها و نتیجه آن بر مومنان در آخرت و همراهی با ائمه اطهار (ع) در مراحل و مقامات بهشتی پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.