به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان که در مصلای بزرگ این شهر برگزار شد، افزود: این روزها محبوبیت اهل بیت قابل دیدن است، زائران از فواصل و شرایط مختلف با پای پیاده در زمان اربعین خود را به کربلا می‌رسانند.

وی خاطرنشان کرد: اسلام پنج ستون شامل نماز، زکات، حج، روزه و ولایت دارد و وقتی در جامعه‌ای نماز کمرنگ شود یکی از ستون‌های دین متزلزل شده است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اهمیت حمایت و دفاع از ولایت و اهل بیت اضافه کرد: آثار ولایت امروزه در جهان قابل مشاهده است، همین ولایت، آمریکا را به خاک ذلت کشیده و به ملت‌های ضعیف و مظلوم، عزت و سروری داده است.

حجت‌الاسلام میردامادی ادامه داد: بر اساس توصیه بزرگان در دوستی، اقتصاد و دشمنی باید عدالت مد نظر قرار گیرد، حتی عدالت در جنگ نیز باید محور اصلی باشد و نباید به زنان و بچه‌ها ظلم کرد.

وی تصریح کرد: برعکس این موضوع را مشاهده می‌کنیم، کشوری که یدک کش اسلام و خادم حرمین است وقتی به یمن حمله می‌کند به هیچکس رحم نمی‌کند درحالیکه این روزها کودکان یمنی از گرسنگی و بی‌دوایی از پا در می‌آیند.

حجت الاسلام میردامادی اظهار داشت: عده‌ای نامه نگاری می‌کنند که هیاتی‌ها در دهه محرم ساعت مختلف و برای مثال شب‌ها مراسم روضه برگزار می‌کنند، به این معترضان باید گفت که حیا نمی‌کنید و از امام حسین (ع) خجالت نمی‌کشید.

وی با اشاره به اهمیت انتظار افزود: تا مردم چنین امیدی دارند که قیامی خواهد بود و دنیا زیر پرچم شیعه می‌رود هیچ کس نمی‌تواند بر شیعه چیره شود.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: دولت فعلی میراثدار یک ویرانه و خزانه خالی بدهکار است اما رییس جمهور واقعا تلاش می کند، بدهی‌های بانک مرکزی پرداخت شده است و بدهی‌هایی هم وجود دارد که تا پایان دولت سیزدهم باز هم خواهد بود.

حجت‌الاسلام میردامادی با تذکر به اتوبوسرانی اصفهان گفت: اتوبوس‌هایی که باید منشا کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشند نباید خود چنین دودزا و آلوده باشند.

وی همچنین از نیروی انتظامی خواست نسبت به توقف و برخورد با راکبان موتورسیکلت‌هایی که آلودگی شدید صوتی ایجاد می‌کنند و مزاحم شهروندان هستند اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.