به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قشم که با حفظ شیوه نامه های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مصلی امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: خودم و شما نمازگزاران و بندگان خوب خدا را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم.

وی با اشاره به اینکه این روزها ایام پیاده روی اربعین است و هفته گذشته نیز عرض کردیم که پیاده روی اربعین یک جنبش مردمی، سلوک عرفانی و حرکت فرهنگی تمدن ساز است، گفت: هیچ کس از اربعین جا نمی ماند و ما جا مانده اربعین نداریم به شرط آنکه هر جایی که هستیم اربعین را خوب درک کنیم و خودمان را به آرمان اربعین وصل کنیم.

امام جمعه قشم اضافه کرد: مشایه اربعین (پیاده روی زائران) فتح باب برکت الهی است که خدمت صدها ساله این پیاده روی و این عزاداری گشودن راه و برکات الهی و عظیم خدا است.

حجت الاسلام حاجبی توضیح داد: ابعاد این رخداد عظیم و جهانی بر هیچ کس پوشیده نیست اربعین ستم ها را می شوید، شیطنت را خاموش می کند و دل ها را به هم پیوند می دهد.

وی گفت: اما سکوت رسانه های غربی برای پوشش خبری رویداد عظیم و جهانی اربعین عجیب است، جشن گوجه فرنگی در فلان کشور که با حیف و میل، اسراف و گاهی خشونت بار است یا جشن مقابله با گاوها را پوشش می دهند اما بزرگترین راهپیمایی معنوی دنیا را پوشش نمی دهند، اینها شیطنت رسانه ای است و اینها رسانه های شیطان هستند.

امام جمعه قشم افزود: در مقابل ما در این جبهه عظیم رسانه ای معنوی باید قوی باشیم و شکوه و عظمت راهپیمایی بزرگ اربعین را در دنیا به نمایش در بیاوریم، این مسئله مهم عرفانی و باطنی که این سفر دارد و آن مسایل جهانی و ظاهری که در این راهپیمایی وجود دارد این را ما باید بگوییم و به قدر خودمان رسانه این رویداد عظیم الهی و معنوی و مردمی باشیم.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.