به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهر مهریز افزود: مراسم اصلی راهپیمایی و پیاده‌روی اربعین حسینی فقط باید به مقصد کربلای معلی برگزار شود، در برخی مناطق و شهرستان‌ها مراسمی تحت عنوان جاماندگان اربعین برگزار می‌شود که جایگزین آن اجتماع باشکوه در نجف و کربلا نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین در عراق خاری در چشم استکبارجهانی و آمریکاست و باید همه ساله گسترده و همراه با معنویت و قرائت زیارت اربعین در جاهای مختلف برگزار شود.

امام جمعه مهریز در ادامه با تبیین اهمیت امنیت غذایی برنامه‌ریزی دولت و متولیان امر با ارزش نهادن به کشاورزان و دامداران و رسیدگی به حل مشکل جامعه هدف را خواستار شد و بیان کرد: تقویت کشاورزان سخت کوش و مولد با ارائه تسهیلات و حل برخی مشکلات اولیه آنها به خصوص تامین آب توسط دولتمردان رسیدگی شود.

وی در ادامه یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور، مرحوم آیت‌الله طالقانی و شهید آیت‌الله مدنی را گرامی داشت و ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت را در جامعه ضامن اقتدار و عظمت نظام و انقلاب اسلامی ذکر کرد.

امام جمعه بافق: شکست دشمنان پیام پیاده‌روی اربعین است

امام جمعه بافق گفت: پیاده‌روی و عظمت اربعین این پیام را دارد که حکومت‌های استکباری در حال غروب هستند و حکومت مهدی آل فاطمه (عج) در حال طلوع است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهر بافق افزود: آموزه نظام تربیتی اربعین هم ردیفی، برادری و عشق ورزی است و حرکت اربعین یک حرکت قلبی بین تمام آزادی خواهان دنیا است.

وی ادامه داد: این خیل عظیمی که به کربلا در اربعین مشرف می‌شوند برای بیعت با امام زمان (ع) می‌روند و گزینه روی میز این ملت همواره گزینه یا حسین (ع) بوده است.

امام جمعه بافق بیان کرد: مکتب تربیتی غرب به فرزند یاد می‌دهد که والدین خود را به خانه سالمندان ببرند درحالی که که اربعین یاد می‌دهد والدین خود را روی دوش بگذاریم و به کربلا ببریم.

وی اظهار کرد: خانواده یک کارخانه تولید ایمان و دین باوری است و منهای این خانواده هیچ مجموعه‌ای نمیتواند تولید کننده ایمان باشد، عده‌ای اینگونه تصور می‌کنند که خانواده مانعی برای خوشبختی است در حالی که خانواده مانعی برای ولنگاری است .

سعادت‌فر گفت: تفکر صحیح این است که همه چیز با تشکیل خانواده به دست می‌آید و بسیاری از کسانی که صاحب شغل، مسکن و حتی ثبات فرهنگی واخلاقی شدند به برکت ازدواج بوده است.

خطیب جمعه بافق گفت: والدین باید با دادن مسئولیت به فرزندان، آن‌ها را رشد دهند و این درحالی است که برخی از والدین آنقدر به فکر رفاه فرزندانشان هستند که به آن‌ها میدان نمی‌دهند.

امام جمعه موقت بهاباد: اربعین میعادگاه عاشقان امام حسین (ع) است

امام جمعه موقت بهاباد گفت: اجتماع عظیم اربعین اجتماع دل‌هاست و محور این اتصال حضرت امام حسین (ع) است و میعادگاه عاشقان آن امام همام است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسین حاتمی درخطبه‌های نمازجمعه امروز شهر بهاباد با توجه به تلاش دشمنان برای جلوگیری از شرکت مردم درپیاده روی اربعین حسینی گفت: دشمنان به هرطریقی تلاش میکند تامردم را از رفتن به پیاده روی اربعین منصرف کنند ولی دیدیم ۴ میلیون نفر چطور عاشقانه بدون توجه به حرف‌های رسانه های دشمنان راهی کربلا شدند .

وی ادامه داد: زیارت اربعین یکی از راه‌های زنده نگهداشتن یاد و خاطره قیام اباعبدالله الحسین (ع) است که آثار تربیتی فراوانی بر روح و جسم زائر چه در کنار مرقد آن بزرگوار و چه در منزل خود دارد و با خواندن آن ولایت و دوستی خدا را در وجود خود تقویت می‌کند.

امام جمعه موقت بهاباد یاد وخاطره شهدای قیام خونین ۱۷ شهریور راگرامی داشت و با بیان اینکه یوم الله ۱۷ شهریور نقطه عطفی در نهضت امام خمینی (ره) و قیام مردم ایران محسوب می‌شود گفت: عظمت و اهمیت ۱۷ شهریور که امام خمینی(ره) آن را «ایام الله» نامیدند از اذهان ملت بیدار و تاریخ ساز ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

وی بیان داشت: بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی به جهاد تبیین اشاره دارند چرا که دشمنان روی چند محور عملیات روانی انجام می‌دهد نخست تطهیر شاه و رضا خان است و ۱۷ شهریور دقیقاً موضوعی است که تبیین آن می‌تواند ذات واقعی پهلوی را برای نسل جوان امروزی به نمایش بگذارد، شاهی که در روز ۱۷ شهریور ماه میدان ژاله تهران را با خون مردم قرمز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.