مرتضی واحدپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدیدهای دوره ای از واحدهای تولیدی و صنعتی افزود: هدف از بازدید واحدهای تولیدی، تسهیل در فرآیندهای استانداردسازی، ارائه راهکار در خصوص نحوه تدوین استانداردهای ملی و بین المللی برای محصولات تولیدی شرکت و رفع موانع صادرات و واردات آنها است.

وی اضافه کرد: با توجه به شعار سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین"، حمایت از واحدهای تولیدی دانش محور یکی از اولویت های اصلی سازمان ملی استاندارد ایران است که در واحد تحقیق و توسعه شرکت آروین الکترونیک پارس اقدامات پویایی در این زمینه انجام گرفته است که امیدواریم سومین نشان دانش بنیان استان توسط این واحد تولیدی اخذ شود.

این مسوول ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات اداره کل استاندارد استان، نظارت بر واحدهای تولیدی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و ما موظف هستیم در بحث تولید و عرضه و فروش، چنین کالاهایی را مورد بررسی قرار دهیم.

وی اظهار داشت: استاندارد اجباری، استانداردی است که اجرای همه یا بخشی از آن در کشور به ترتیبی که در قانون مقرر شده، به منظور تولید برای مصرف داخلی، صادرات و یا واردات اجباری می‌شود اما در استاندارد تشویقی اجرای آن بر حسب قرارداد سازمان با اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد بود.
سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان با اشاره به وظیفه این اداره کل به ارزیابی کالاهای صادراتی و وارداتی نیز خاطرنشان کرد: فرآورده های وارداتی یا صادراتی که مشمول استاندارد اجباری هستند، این اداره کل بر اساس تقاضای گمرک استان، وارد عمل شده و در صورتی که مطابق با استاندارد مربوطه باشند، گواهی نامه مربوطه برای آنها صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.