به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آوا، خان‌جان الکوزی؛ عضو هیات رییسه اتاق های تجارت و صنایع افغانستان این تصمیم را نشانگر دشمنی پاکستان اعلام کرد.

آگاهان اقتصادی می گویند که اگر مساله تعرفه های گمرکی پاکستان تا دو روز دیگر حل نشود ممکن است هزاران تن میوه تازه افغانستان در این سوی مرز فاسد شود.
خان‌جان الکوزی؛ عضو هیات رئیسه اتاق‌های تجارت و صنایع افغانستان در رشته توییتی نوشته است که دولت پاکستان چندین بار مالیات میوه تازه افغانستان را افزایش داده است.
به گفته الکوزی، اکنون صدها کامیون حامل میوه تازه افغانستان در چمن متوقف مانده‌است که اگر این توقف ادامه پیدا کند احتمال فاسد شدن میوه ها وجود دارد.
وی افزوده است که تعرفه گمرکی در هر تن از ۲۰ هزار روپیه به ۹۵ هزار روپیه پاکستانی افزایش یافته و تاجران پاکستان از خرید آن خودداری کرده اند.
به نوشته این خبرگزاری ایجاد مشکل از سوی پاکستان به ویژه در بخش تجارت و ترانزیت با افغانستان، مساله جدیدی نیست. این کشور هر از گاهی دست به چنین اقداماتی می زند و حرکت های ضد افغانستانی در عرصه های مختلف سیاسی، نظامی و اقتصادی را بیش از ۴۰ سال است که دنبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.