به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عباسعلی جیرانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلای امام خمینی (ره) دامغان برگزار شد، افزود: ایام اربعین فرصتی برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است تا به پیاده‌روی اربعین بروند و شور حسینی را به نمایش بگذارند که چشم جهانیان را خیره می‌کند.

وی ادامه داد: در این راهپیمایی عظیم تنها عراقی ها و ایرانی ها حضور ندارند بلکه افرادی از پنج قاره جهان حضور دارند و میلیون ها انسان عاشق به این پیاده‌روی عازم شدند.

جیرانی اظهار داشت: تاسوعا و عاشورا از شعائر حسینی در ماه محرم و اربعین از جمله شعائر الهی در ماه صفر است و امروز شاهدیم به برکت این حرکت میلیونی ، نام امام حسین (ع) جهانی شده است.

وی تصریح کرد: دشمنان همواره در تلاش بودند تا شیعه را در جهان ذلیل کنند و مسلمانان را افراد تروریست و خشمگین معرفی کنند اما شاهدیم که به برکت امام حسین (ع) و اربعین حسینی، عزت و افتخار نصیب شیعه شده و دشمن در این حرکت خود ناکام ماند.

جیرانی خاطرنشان کرد: امروز شاهد مشکلات فراوان و حوادث دلخراش در محورهای دامغان به ویژه محور دامغان به جندق هستیم و از نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار استدعا داریم که پیگیری بیشتر داشته باشند تا کیفیت جاده، تعریض و یک طرفه شدن آن اجرایی شود.

امام جمعه موقت دامغان در پایان خطبه‌های خود به ۱۹ شهریور سالروز وفات آیت الله طالقانی اولین امام جمعه کشور و ۲۰ شهریور سالگرد دومین شهید محراب آیت الله مدنی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.