علی کتابفروش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی این مسابقات روز گذشته آغاز شد اظهار داشت: این رقابت‌ها به مدت چهار روز تا ۲۰ شهریور در ۲ بخش بانوان و آقایان در حال برگزاری است.
وی افزود: ۶۴ ورزشکار زن و مرد در این مسابقات حضور دارند و برای ارتقای رتبه خود در جدول رده بندی جهانی با هم رقابت می کنند.
کتابفروش با بیان اینکه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در این رقابت ها جایزه تعیین شده است گفت: نفر اول این مسابقات ۵۰ امتیاز، نفر دوم ۳۲ و نیم امتیاز و نفرات سوم مشترک هم هرکدام ۲۰ امتیاز دریافت خواهند کرد.
وی افزود: در روز اول این مسابقات ۴۸ مسابقه بین ورزشکاران هر ۲ بخش برگزار شد و امروز همزمان با دومین روز رویداد در بخش یک چهارم نهایی هشت بازی شامل چهار رقابت زنان و چهار رقابت مردان برگزار می شود.
رقابت‌های نشنال کلوز اسکواش با عنوان کاپ کیش از مجموعه مسابقات جزیره اسکواش به عنوان یک ایده مشترک بین فدراسیون اسکواش جمهوری اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش با هدف حمایت از ورزش قهرمانی نیمه دوم امسال در این جزیره برگزار می شود.
این برنامه ها شامل ۲ نشنال کلوز ثبت جهانی مردان و بانوان، مسابقات مسترز قهرمانی آسیا، راکتبال مردان و زنان، جشنواره استعداد یابی دختران و پسران زیر ۹ و ۱۱ سال و مسابقات حرفه ای مردان است.
زمان برگزاری مسابقات مسترز قهرمانی آسیا در اسکواش و راکتبال مردان و زنان ۲۵ مهرماه الی ۲۹ مهرماه، جشنواره استعدادیابی و پرورش استعدادهای دختر و پسر سنین کمتر از ۹ و ۱۱ سال در ۱۶ آذر تا ۱۸ آذر همزمان بمناسبت روز کیش است.
مسابقه حرفه ای پی اس ای مردان با جایزه ۱۰ هزار دلاری با نام خلیج فارس در تاریخ ۲۳ بهمن تا ۲۶ بهمن که برای حضور حداکثری ورزشکاران غیرملی تمهیداتی اندیشیده شده تا بتوانند در جدول مقدماتی رقابت کنند.
مسابقات بین المللی رده های سنی کیش جونیور از رده سنی ۱۱ تا ۱۹ سال پسران و دختران با جایزه پنج هزار دلاری برای رده سنی ۱۵ سال به بالا در ۱۵ تا ۱۹ اسفند برگزار می شود.
این رویدادها با همکاری فدراسیون اسکواش و سازمان منطقه آزاد کیش عملیاتی شده و می تواند تا پایان سال ۱۴۰۲ تداوم داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.