محمدرسول پروری روز شنبه در این آیین بر لزوم شتاب بخشی در اجرای طرح های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: مبلغ آورده متقاضیان و مشارکت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس حدود ۶۰۱۰ میلیارد ریال است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس اظهار داشت: از این مبلغ ۳ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال در شهرستان های شمال و شرق و غرب استان فارس و مابقی در شهرستان های جنوب استان واریز وجه شده است.

به گفته ، طرح نهضت ملی مسکن در دو حوزه شهرستان های تابعه اداره کل راه و شهرسازی فارس و اداره کل راه و شهرسازی لارستان اجرا می شود از این رو شهرستان های جنوب استان از سایر شهرستان ها قابل تفکیک است و در دو حوزه بصورت مجزا و مستقل کار نهضت ملی مسکن دنبال می گردد.

دکتر پروری اضافه کرد: بر این اساس ۲۶ شهر در حوزه جنوب فارس و ۸۲ شهر در سایر مناطق این استان مجری طرح نهضت ملی مسکن هستند، پروژه نهضت ملی مسکن تا کنون برای ۶ هزار و ۹۶۲ واحد در استان فارس و برای یک هزار و ۴۱۴ واحد در حوزه جنوب این استان تخصیص یافته و در مجموع ۸ هزار و ۳۷۳ پروژه اختصاص یافته است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس گفت : زمین مورد نیاز برای ساخت نیز برای ۲۴ هزار و ۳۳۴ واحد نهضت ملی مسکن در استان فارس تامین شده است ، در این دو حوزه از استان فارس ۱۱ هزار و ۳۰۸ متقاضی واریز وجه کرده اند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۶۴ نفر بیش از ۴۰ میلیون تومان واریزی انجام داده اند.

محمدمهدی فروردین نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در پیشبرد طرح ها ی نهضت ملی مسکن ، تامین مسکن را یکی از ضروری ترین نیازهای اجتماع دانست و گفت: باید از همه ظرفیت های قانونی برای پیشبرد این طرح بهره گیری کرد.

فرماندار شهرستان قیر و کارزین هم با قدردانی از تلاش های انجام شده یادآور شد: تأمین مسکن شهری اقدام یدر جهت رسیدن به عدالت در توسعه قلمداد می شود و این موضوع در این شهرستان به عنوان یک مطالبه مردمی مطرح است.

مهندس محسن مهر آفرین مدیر بنیاد مسکن شهرستان قیر و کارزین هم از عزم جدی بنیاد مسکن برای اجرایی شدن این طرح خبر داد و گفت: بنیاد مسکن در این عرصه از همه ظرفیت های موجود بهره گیری خواهد کرد.

قیروکارزین در فاصله ۲۱۸ کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.