حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز شنبه در آیین بدرقه اعضای موکب هنرمندان عاشورایی تبریز برای حضور در راهپپیمایی اربعین، راهپیمایی میلیونی اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را از عظیم‌ترین اجتماعات مردمی با حضور ملیت‌های مختلف تعریف کرد که نمادی زیبا از امت واحده‌ اسلام است.

وی افزود: پیاده روی زوار امام حسین (ع) در اربعین از دیرباز و با توصیه و تاکید ائمه معصومین (ع) برگزار می‌ شد و امروز نیز موجب ایجاد وحدت و انسجام بین مسلمین و مومنین و رزمایشی بی‌نظیر از وحدت در مقابل دشمنان اسلام است.

آل هاشم نقش و جایگاه هنر در تبیین آموزه‌ها و رویدادهای مذهبی را بی بدیل و مهم خواند و اظهار داشت: با توجه به هجمه‌ها و شبهه افکنی‌های دشمنان علیه مبانی دینی و اسلامی، هنرمندان می‌توانند با بهره‌گیری از زبان قدرتمند هنر به تبیین واقعیت‌های دین مبین اسلام پرداخته و با بهره‌گیری از اهرم هنر به مقابله با این هجمه‌ها بپردازند.

وی ابراز امیدواری کرد هنرمندان و اهالی سینما که در این رویداد عظیم حضور می‌یابند رسالت هنری خود را به انجام رسانده و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را با نگرشی هنرمندانه و به زبان گویای هنر به تصویر بکشند و باید هر هنرمند در رشته‌ فعالیتی خود در حد توان این حرکت جهانی را برای آیندگان روایت کند.

به گزارش ایرنا، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم تاسیس موکب هنرمندان عاشورایی در مسیر پیاده‌روی اربعین را اتفاقی مبارک عنوان و اضافه کرد: این موکب با همراهی خود اهالی فرهنگ و هنر ایجاد شده و حضور هنرمندان در رستاخیر عظیم فرهنگی و مذهبی اربعین برای تولید محتوای هنری از این رویداد، حائز اهمیت است.

قاسم ناظمی با بیان اینکه این سفر محتوامحور است و هنرمندان هم در زمان سفر به تولید آثار فرهنگی و هنری خواهند پرداخت، ادامه داد: هنرمندان اعزامی پس از بازگشت تاثرات و تاثیرات این سفر را به تصویر کشیده و برای علاقمندان عرضه خواهند کرد.

تعدادی از فعالان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه آذربایجان شرقی فعال در رشته‌های مختلف هنری از جمله نمایش،‌ تعزیه، خوشنویسی، نقاشی، سینما، عکس، شعر و ادب و همچنین اهالی رسانه در پیاده روی اربعین حضور می یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.