به گزارش ایرنا، اتحادیه جهانی کشتی روز جمعه و در فاصله یک روز مانده تا آغاز مسابقات جهانی صربستان، میزبان کنگره عادی بود.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک از مهمانان ویژه این کمیته بود و با پیام حفظ اتحاد و تلاش در جهت همبستگی المپیک در این کنگره حاضر شد.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی و عضو هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک، کنگره را با حضور ۱۰۶ کشور افتتاح کرد. لالوویچ که در ۱۲ ماه گذشته در ۱۱ جلسه هیئت اجرایی شرکت کرده بود، در سخنان افتتاحیه خود ضمن تاکید بر دیدگاه توماس باخ مبنی بر حفظ اتحاد و تلاش در جهت همبستگی المپیک، گفت: ما یک خانواده سیاسی نیستیم، بلکه خانواده کشتی‌گیران و هوادران هستیم و باید متحمد بمانیم. ورزشکاران ما صلح را در سراسر جهان ترویج می‌کنند. هرچند که در گذشته مشکلاتی داشتیم اما امیدواریم با کسب مدال به درستی بدرخشیم.

گفتنی است در این کنگره در مورد بهبود کشتی از طریق مشارکت جوانان و زنان و نیز توسعه سبک‌های مرتبط و تحول دیجیتال در کشتی بحث و تبادل نظر شد. ضمن این که اعضای کنگره تاکید کردند کشتی برای تسریع در رشد و توسعه نیازمند جذب حامیان مالی بیشتر و نیز برگزاری مسابقات در سطوح منطقه‌ای و محلی است.

در جریان این کنگره، انتخابات هفت عضو اتحادیه جهانی برای یک دوره پنج ساله برگزار شد که اکثر نفرات از اعضای پیشین بودند و علیرضا دبیر نیز در جمع ۱۶ شرکت‌کننده، با ۲۵ رأی در جایگاه یازدهم قرار گرفت و از کسب کرسی ناکام ماند.

دانیل ایگالی (نیجریه) ۸۳ رأی، تئودروس هاماکوس (یونان) ۸۲ رأی، مارتین دیتمان (آلمان) ۸۱ رأی، رضوان پیرکالابو (رومانی) ۷۹ رأی، خانم رودیکا یاکشی (ترکیه) ۷۹ رأی، نامیک علی‌اف (آذربایجان) ۷۳ رأی و خانم یه ژانگ (چین) ۶۲ رأی نفراتی بودند که در انتخابات هیئت رئیسه اتحادیه جهانی رای آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.