به گزارش ایرنا، این مجموعه مستند که روزهای پایانی تولید را پشت سر می‌گذارد درباره دیواره شمالی رشته کوه البرز ساخته شده و به بررسی آسیب‌هایی که در سالهای اخیر به حیات وحش این منطقه وارد شده، می‌پردازد.
احمدی زرین کلایی دراین‌باره گفت: بخش شمالی البرز به دلیل همجواری با دریا و کوهستان از اکوسیستم ویژه ای برخوردار است. این مستند حیات وحش و محیط زیست این منطقه در بخش‌هایی که در استان مازندران قرار دارد را مورد بررسی قرار داده است.

وی افزود: حفظ و حراست از دیواره شمالی رشته کوه البرز به دلیل اهمیت ویژه این منطقه بسیار ضروری است، این در حالی است که توجهی به این نقطه جغرافیایی نشده، هرج و مرج و ازدحام زیست بوم منطقه را با خطر نابودی مواجه کرده، دریا، کوهستان و دشت هایش در حال تخریب هستند، رودخانه‌ها آلوده هستند و تردد افرادی که برای فتح قله دماوند به این منطقه می روند فضای مخربی را ایجاد کرده‌است.

این مستندساز گفت: برای ساخت این مجموعه مستند پژوهش مفصلی انجام شد، تصویربرداری هم یک سال طول کشید، حالا کار در مرحله صداگذاری است و تا مهر ماه برای پخش از شبکه مستند آماده خواهد شد.

نیمرخ شمالی البرز تولید شبکه مستند سیماست و از عوامل آن می‌توان به تصویر بردار:علی احمدی زرین کلایی، علی غلامرضا پور، رحمان نعیمایی، جبریل شعبانی، رحمان اسحاقی، تصویر بردار هوایی، رامین وحدانی فرد، جواد صمدی، تدوین: فرشاد افشین پور، زهرا اکبری، مشاور کارگردان: ماهان احمدی زرین کلایی، مدیر تولید: ابراهیم قریشی، دستیار کارگردان: داود آب پیکر و راهنمایان محلی: یحیی غلامی، یزدان سینکایی، نوربخش آب پیکر، اسماعیل آب پیکر، ابوالفضل محمد نژاد اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.