به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیف الله رستملو روز شنبه اظهار کرد: همچون سال‌های گذشته این اداره کل با برپایی موکب در مرز مهران و امسال در مرز تمرچین به زائران حسینی خدمات ارائه می‌کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف آذربایجان غربی افزود: مواکب ایجاد شده این اداره با ظرفیت پخت بیش از ۱۲ هزار غذای گرم در ۲ وعده ناهار و شام در دو محور مرزی کشور (۴ هزار پرس غذای گرم در مرز تمرچین پیرانشهر و ۸ هزار پرس عذای گرم در مرز مهران) از زائرین حرم اهل بیت (علیهم السلام) پذیرایی می‌کنند.

حجت السلام و المسلمین سیف الله رستملو در بیان محل درآمد اطعام حسینی اضافه کرد: اداره کل اوقاف این اطعام در مواکب را از محل نیات موقوفات حضرت اباعبدالحسین علیه السلام تامین، پخت و آماده و میان زائران اربعین حسینی توزیع می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف آذربایجان غربی ادامه داد: مواکب اداره کل اوقاف استان از ۱۷ تا ۲۸ شهریور در دو مرز تمرچین و مهران برپا بوده و به زائرین امام حسین(ع) خدمات‌دهی می‌کنند.
وی گفت: با توجه به این که پیرانشهر منطقه سُنی ‌نشین است در برپایی و خدمات دهی در این موکب برادران اهل سنت در کنار شیعیان و همچنین کارمندان اوقاف استان بصورت تبرعی در جال خدمات دهی به زوار حرم حسینی را بر عهده دارند و این امر مهم می‌تواند در تقویت وحدت بین شیعیان و اهل سنت نقش مهمی ایفا کند.

حجت الاسلام رستملو خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالحسین علیه السلام را افتخاری بزرگ برای مجموعه اوقاف دانست و تاکید کرد: مواکب اداره کل اوقاف استان آذربایجان در راستای اهتمام بر خدمات دهی هر چه بیشتر به زائرین تا دو روز پس از اربعین نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

امسال برای نخستین بار است که مرز تمرچین در شهرستان پیرانشهر در ایام اربعین حسینی پذیرای تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات در عراق است و از این طریق تا عصر جمعه ۱۳ هزار زائر به جهت شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین عازم سرزمین عشق شدند.

زوار پس از گذشتن از مرز تمرچین در ایران وارد حاج عمران در طرف اقیلم کردستان عراق شده و سپس مسیر حاج عمران – اربیل، اربیل – کرکوک و کرکوک به بغداد را به عنوان مسیر رفت و الحسینیه بغداد به سمت حاج عمران نیز مسیر بازگشت زوار خواهد بود.

تمرچین حدود ۱۵۰ کیلومتر با ارومیه مرکز استان آذربایجان‌غربی و ۶۵۰ کیلومتر نیز با کربلای معلی فاصله دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.