بوشهر- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس ارزیابی‌های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفته جاری وضعیت کرونایی شهرستان‌های جم و عسلویه از رنگ زرد با خطر متوسط به آبی کم خطر تغییر یافت تا شمار شهرستان های آبی این استان به سه شهرستان افزایش یافت.

قاسم برجویی فرد روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بر این اساس شهرستان های جم، عسلویه و کنگان استان بوشهر در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند و بوشهر، تنگستان، دشتستان، دشتی، دیلم، دیر و گناوه همچنان در وضعیت زرد با خطر متوسط کرونایی قرار دارند.

برجویی فرد ادامه داد: در زمان حاضر ۳۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت آبی کم خطر و ۷۰ درصد دیگر در وضعیت زرد با خطر متوسط کرونایی قرار دارند.

وی یادآور شد: روند افزایش شمار بستری‌ها و ابتلاهای ناشی از کرونا از اوایل تیرماه در استان بوشهر آغاز و به دنبال آن رنگ کرونایی شهرستان‌ها که تا پیش از این همه آبی بودند حذف شدند، اما با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و گذر از اوایل شهریور ماه سیر کاهشی این روند در استان بوشهر آغاز شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر اینکه ویروس کرونا از بین نرفته و همچنان وجود دارد گفت: مردم در اجتماع ها، مکان‌های شلوغ و فضاهای سرپوشیده نسبت به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی مقید باشند.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۰۸هزار و ۴۶۹ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا و ۲ هزار و ۲۲۶ نفر نیز به علت ابتلای به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

 • ۵۰۷ متقاضی کم برخوردار نیازمند مسکن در زنجان شناسایی شدند

  ۵۰۷ متقاضی کم برخوردار نیازمند مسکن در زنجان شناسایی شدند

  زنجان – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۵۰۷…

 • ۹۳ درصد کتاب‌های درسی دانش‌آموزان استان همدان ثبت سفارش شد

  ۹۳ درصد کتاب‌های درسی دانش‌آموزان استان همدان ثبت سفارش شد

  همدان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از ثبت سفارش کتاب های…

 • فیلم/ گزارش استاندار فارس از تلاش‌ها برای احیای واحدهای تولیدی راکد

  فیلم/ گزارش استاندار فارس از تلاش‌ها برای احیای واحدهای تولیدی راکد

  شیراز- ایرنا- محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در گفت و گوی اختصاصی…

 • موج جدید ورود زائران اربعین حسینی به پایانه مرزی چذابه

  موج جدید ورود زائران اربعین حسینی به پایانه مرزی چذابه

  اهواز- ایرنا – هزاران زائر اربعین حسینی از نخستین ساعات روز شنبه به…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.