عباس دمیرچی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر از استان در سامانه سماح برای پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۶ هزار نفر در شهر قزوین هستند.

وی اظهار داشت: تاکنون بیش از نیمی از این افراد به عتبات عالیات مشرف شدند و مابقی افراد نیز در صورت فراهم شدن شرایط و تمهیدات لازم و با دستور ستاد اربعین کشور امکان حضور در مراسم اربعین را خواهند داشت.

دمیرچی با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح به عنوان برگه خروج از مرز است، تصریح کرد:در حال حاضر با توجه به ازدحام جمعیت و کمبود امکانات در مرزهای عراق با تصمیم ستاد مرکزی اربعین همه مرزهای ششگانه به سمت عراق تا اطلاع بعدی بسته است.

دمیرچی اضافه کرد: هم‌اکنون پایانه‌های مرزی کشور نیز به دلیل ازدحام جمعیت شرایط مطلوبی ندارند و نیاز است مردم سفر خود را تا اطلاع ثانوی به زمان دیگری موکول کنند.

وی یاد آور شد: افراد درگیر با بیماری‌های خاص نظیر سرطان، دیابت شدید و بیماری‌های کلیوی و افراد نیازمند خدمات پزشکی ویژه از تشرف به این سفر خودداری کنند؛ همچنین تشرف به این سفر به افراد بالای ۶۰ سال توصیه نمی‌شود.

دمیرچی با اشاره به چگونگی برگشت هزینه ثبت‌نام در سماح در صورت انصراف، گفت: افرادی که از سفر به عتبات منصرف شده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه سماح و ورود به بخش انصراف به طور خودکار تمام هزینه توسط سیستم بانکی عودت داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.