به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد ابراهیم لاریجانی روز شنبه در حاشیه بازدید از این مرکز فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال ها بود که تنکابن از نبود یک فضای مناسب برای برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای فرهنگی و گردشگری رنج می برد و متاسفانه یک عقب ماندگی تاریخی را در این زمینه شاهد بودیم.
وی اظهارداشت : روزانه درخواست های زیادی برای برپایی نمایشگاه های مختلف همچون گل و گیاه ، صنایع دستی و تجهیزات دریایی داریم که به دلیل نبود فضای مناسب نمی توانستیم پاسخ مثبت بدهیم.
لاریجانی تلفیق نمایشگاه با رویدادهای فرهنگی ، ورزشی و گردشگری را بسیار هوشمندانه دانست و خاطرنشان کرد : با راه اندازی این مرکز علاوه بر اینکه مشکل پر کردن اوقات فراغت شهروندان تنکابنی برطرف خواهد شد در جذب مسافر و گردشگر بسیار موثر خواهد بود.
وی تصریح کرد : مدیریت متمرکز این مجموعه بستر لازم را برای سرمایه پذیری فراهم خواهد کرد و از آنجا که فضا برای سرمایه گذاری بسیار متنوع است بدون شک با استقبال خوبی مواجه خواهد شد.
به گفته شهردار تنکابن ، در این شهر برگزاری کنسرت هیچ ممنوعیتی ندارد و اگر این اتفاق نمی افتاد به دلیل نبود سالن مناسب بود که با راه اندازی این مرکز مشکلات موجود برطرف خواهد شد.
مسئول هماهنگ کننده مرکز دائمی نمایشگاه ها و رویدادهای فرهنگی ، ورزشی و گردشگری شهرستان تنکابن در تشریح برنامه های خود گفت : پرکردن اوقات فراغت مردم و مسافران و گردشگرانی که به غرب مازندران و بویژه شهر تنکابن سفر می کردند یکی از دغدغه های اصلی مسوولان بود که با راه اندازی این مرکز برطرف خواهد شد.
رسول کرد فلاحت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : یکی از موانع پیش رو کمبود زمین بود که با رایزنی هایی که صورت گرفت ، یک زمین بلااستفاده مربوط به اداره چای را با قابلیت تمدید اجاره نمودیم تا راه اندازی این مرکز هر چه سریعتر آغاز گردد.
وی با بیان اینکه از هشت ماه پیش برای راه اندازی این مرکز رایزنی هایی با شهرداری تنکابن صورت گرفته است ، اظهارداشت : مدیریت متمرکزی در بحث سرمایه گذاری برای این مجموعه ایجاد شده و با سرمایه گذاران مختلفی صحبت کردیم و در زمان حاضر برخی از آنها اعلام آمادگی کرده اند.
کرد فلاحت خاطرنشان کرد : در این مجموعه سالن اجتماعات و کنسرت ، شهربازی مدرن مسقف و بازارچه سنتی ، سالن نمایشگاهی ، رستوران و اقامتگاه ساحلی ایجاد خواهد شد تا رضایت همه سلایق جلب گردد.
به گفته این مسوول در آینده نزدیک و به مناسبت هفته گردشگری نخستین رویداد فرهنگی و گردشگری را در این مکان برگزار خواهیم کرد.
وی یادآور شد : با راه اندازی این مرکز علاوه بر رونق اقتصادی شاهد اشتغالزایی جوانان این منطقه خواهیم بود.
تنکابن پنجمین شهر بزرگ مازندران با جمعیت ۷۵ هزار نفری در غرب این استان واقع است. سالانه در این شهرستان گردشگری میلیون ها مسافر سفر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.